null Visszaáll a normál rend az ukrán társállatok behozatalában

Visszaáll a normál rend az ukrán társállatok behozatalában

2023. május 22, hétfő

Június 1-jétől újra a normál rend szerint léphetik át az ukrán-magyar határt a kutya, macska, vagy vadászgörény kedvencükkel érkező tulajdonosok. A társállatok EU-ba történő behozatalához többek között mikrochipes jelölés és kedvező eredményű veszettség vérvizsgálat szükséges.

Figyelembe véve az ukrán-magyar határszakasz helyzetét, folyamatosan csökkenő „forgalmát” hazánkban is lehetővé vált, hogy – igazodva a többi EU-s tagállamhoz – újra a normál állategészségügyi szabályok szerint történjen a kedvtelésből tartott kutyák, macskák és vadászgörények beléptetése. Június 1-jétől a társállatok Magyarországra (így az EU-ba) történő behozatalának ismét feltétele lesz 
-    a mikrochipes jelölés, 
-    az EU által akkreditált laboratóriumban végzett, kedvező eredményű veszettség szerológiai titer vizsgálat, valamint
-    a vérvizsgálatot követő 3 hónapos várakozási idő.
 
A társállatok Ukrajnából történő behozatalának aktuális, részletes szabályai alábbi cikkünkben olvashatóak:
https://portal.nebih.gov.hu/-/magyarorszag-biztositja-hogy-az-ukrajnabol-menekulok-magukkal-hozhassak-tarsallataikat 
 


Friss hírek

2023. december 11, hétfő

Új funkciókkal bővült az EUTR kereső

A közelmúltban történt fejlesztésnek köszönhetően a Nébih EUTR keresője már csak a faanyagkereskedelmi lánchoz kapcsolódó tevékenység végezésére jogosult szereplőket jeleníti meg. A lekérdező felületen, a jogosultságok tisztázásán túl, ezentúl a tevékenység felfüggesztésekről és tiltásokról is informálódhatnak az érdeklődők.

Tovább >

2023. december 8, péntek

Felavatták a Nébih új állatházát és magas biztonsági fokozatú kutatólaboratóriumát

Dr. Nobilis Márton élelmiszeriparért és kereskedelempolitikáért felelős államtitkár és Dr. Nemes Imre, a Nébih elnöke felavatta Magyarország egyik legnagyobb állatházát és magas biztonsági fokozatú (BSL-3-as szintű) kutatólaboratóriumát Gödöllőn. A fejlesztés a hazai kutatások támogatása érdekében jött létre. A létesítményben az állatbetegségek kórokozóit vizsgálják, valamint vakcina kipróbálási vizsgálatok zajlanak majd.

Tovább >